Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Grzejniki podłogowe Radom

Ogrzewanie podłogowe w dobie obecnej, powszechnej troski o środowisko  staje się rozwiązaniem idealnym, nie pozwalającym na niepotrzebne straty wytworzonej energii cieplnej. Grzejniki podłogowe z racji specyfiki budowy stają się także idealnym rozwiązaniem, pozwalającym na wykorzystanie różnych źródeł ciepła. Równie łatwo można wykorzystywać grzejnik schowany w podłodze, podłączając go do kotła na paliwo stałe, takie jak węgiel czy drewno, jak i do pieca gazowego lub pompy ciepła. Istnieje również możliwość montażu podłogówki elektrycznej.

grzejniki podłogowe radom
grzejniki podłogowe radom

Grzejniki podłogowe  mogą obsługiwać zarówno kotły starszego typu, jak i najnowocześniejsze pompy ciepła czy piece na zgazyfikowane drewno. Obecnie najwięcej mówi się o dobrych wynikach i znośnych kosztach łączenie podłogówki z piecem gazowym. Podnosi się korzyści jakie daje obniżenie temperatury czynnika grzewczego, co przekłada się na niższe koszty, ale również grzejniki pod podłogą w połączeniu z piecem gazowym nie emitują do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów.

Ogrzewanie gazowe, podłogowe nie jest jednak jedynym ekologicznym rozwiązaniem. Pompa ciepła również nie wypuszcza do powietrza żadnych szkodliwych substancji, jest to jednak nadal rozwiązanie dużo kosztowniejsze niż instalacja na paliwo stałe czy gaz.

Grzejniki podłogowe Radom

Ogrzewanie podłogowe, niezależnie od tego do jakiego kotła grzewczego zdecydujemy się podłączyć, cały czas będzie stanowiło dość kosztowny system instalacji grzewczej. Koszty zakupu i montażu ogrzewania podłogowego przesądzają w wielu przypadkach o rezygnacji z wprowadzenia tego rodzaju systemu grzewczego w nowych budynkach mieszkalnych. Tradycyjne centralne ogrzewanie nadal pozostaje rozwiązaniem najtańszym, choć w tym momencie już nie, najbardziej funkcjonalnym.

Jeśli rozważasz instalację podłogówki, to skontaktuj się z nami – nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę!