Ile kosztuje inteligentny dom?

Koszt inteligentnego domu w dużej mierze zależy od początkowych parametrów naszego miejsca zamieszkania. System sterowania domem jest kompleksową technologią, która sprawia, że wiele codziennych monotonnych czynności dom wykonuje sam, całkowicie bez naszej ingerencji. To, ile kosztuje inteligentny dom zależy od naszych wymagań wobec tego, jakie zadania ma on spełniać. Inaczej sprawa będzie wyglądać, jeśli chcemy tylko zainstalować inteligentny zamek i kontrolę oświetlenia, a całkiem inaczej, jeżeli zautomatyzowane mają być też drzwi i okna, alarm, ogrzewanie, czy też podlewanie ogródka. Dostosowując budżet do tego wydatku, należy pamiętać, że cena systemu smart home obejmuje nie tylko urządzenia, ale także wykonanie projektu i podłączenia technologii pod istniejące już instalacje. Chociaż pamiętajmy, że płacimy za komfort swój i swojej rodziny, stwarzając przytulny dom, który przez długie lata dba o indywidualne potrzeby swoich mieszkańców.

Ile kosztuje inteligentny dom?

ile kosztuje inteligentny dom
ile kosztuje inteligentny dom

Ile kosztuje smart home? Mogą to być kwoty od parudziesięciu złotych za pojedyncze urządzenie, np. inteligentne gniazdko, aż do kilkunastu tysięcy za całą instalację. Nie sposób podać koszt systemu smart home, który sprawdzi się podobnie u każdego. Cena systemu inteligentny dom zależy też od powierzchni mieszkalnej, którą chcemy wzbogacić o tą technologię. Piętrowy dom z garażem naturalnie wymaga większych wydatków niż dwu lub trzypokojowe mieszkanie. Wiele stron internetowych udostępnia specjalny kalkulator, który pozwala obliczyć mniej więcej ile kosztuje inteligentny dom dla naszych indywidualnych parametrów. Koszt inteligentnego domu oczywiście zwiększa się, jeśli chcemy podłączyć do systemu sterowanie obszarem zewnętrznym (podlewanie roślin ogrodowych, sterowanie światłem i alarmem na posesji, itp.). Cena systemu smart home obejmuje urządzenie do sterowania instalacją. W dzisiejszych czasach jest to prosta aplikacja, na którą możemy wejść z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

System inteligentnego domu doskonale współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, które samo w sobie pozwala na znaczne oszczędności i ogromną wygodę. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego!