Podgrzewana podłoga Radom

Podłogówka to jeden z bardziej komfortowych systemów grzewczych, na jaki można pozwolić sobie dość powszechnie w budynkach mieszkalnych. Ogrzewana podłoga pozwala na zachowanie pełnego komfortu cieplnego w tych miejscach, które najbardziej potrzebują ciepła czyli nóg i stóp, przy jednoczesnym zachowaniu niższych temperatur w sferze górnej połowy ciała człowieka, szczególnie głowy. Taki rozkład temperatur, co potwierdzono badaniami, zapewnia najzdrowsze i najbardziej komfortowe odczuwanie ciepła pobieranego z otoczenia.

Ogrzewanie podłogowe to niższe rachunki

podgrzewana podłoga radom
podgrzewana podłoga radom

Jednocześnie podgrzewana podłoga umożliwia ogrzewanie najbardziej strategicznych miejsc w każdym domu, czyli podłóg. To właśnie posadzki, poza ścianami, stanowią miejsce, przez które najszybciej ciepło ucieka z budynku. Dobrze odizolowane ogrzewanie podłogowe pozwala zachować ciepło i jednocześnie ograniczyć koszty ponoszone na eksploatacje systemu. Koszty obniża jednak również sam system działania instalacji, gdyż czynnik grzewczy, krążący w rurach, np. woda nie musi być nagrzewana do dużych temperatur, a wręcz jest to niepolecane. Niższa temperatura w obiegu bez pośrednio przekłada się na mniejsze zużycia paliwa, koniecznego do wytworzenia ciepła.

Zalety zdrowotne podłogówki

Ciepła podłoga to jednak nie tylko komfort dla stóp, to także znaczne udogodnienie dla alergików, astmatyków i osób cierpiących na różnego typu schorzenia dróg oddechowych. Podgrzewana podłoga zmniejsza zjawisko konwekcji, dlatego też wszystkie drobinki kurzu i innych alergenów pozostają na swoich miejscach, nie unosząc się ku górze. Ponadto ogrzewanie podłogowe pozwala na zachowanie w powietrzu pewnego stopnia naturalnej wilgotności, co znacząco wpływa na komfort oddychania i umożliwia uniknięcie wysuszonego powietrza. Taką odmianę docenią nie tylko płuca ale i nasze rośliny domowe.

Montaż podgrzewanej podłogi w łazience pozwoli również na zminimalizowanie rozwoju bakterii i grzybów. Pomieszczenie ze stale wilgotnymi posadzkami sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Regularne ogrzewania podłogi pozwala na sukcesywne niszczenie ich siedlisk, co znacząco zwiększa poziom higieny.

Podgrzewana podłoga Radom

Interesuje Cię instalacja ogrzewania podłogowego? Chcesz wiedzieć ile będzie kosztować podłogówka w Twoim domu lub mieszkaniu? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę ogrzewania podłogowego!