Producenci pomp ciepła

Wybór pompy ciepła musi być przemyślany, najlepiej, by doradził klientowi fachowiec, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na jakość pracy urządzenia. Którą pompę ciepła wybrać? – nie można odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie nie znając konkretnych warunków zabudowy i wymagań domowników. Producenci pomp ciepła oferują różne urządzenia, najlepsza pompa ciepła to ta, która będzie działać zgodnie z oczekiwaniami klienta w jego domu.

Pompa ciepła pozwala klientowi na niezależność od wszelkich powszechnie stosowanych źródeł kopalnych. Zużycie energii jest niewielkie, gdyż służy tylko do zasilania pompy.

Wybrani wiodący producenci pomp ciepła:

Pompa ciepła Viessmann

pompy ciepła viessmann
pompy ciepła viessmann

Urządzenia Viessmann wykorzystują odnawialną energię jako źródła ciepła (powietrza, gruntu i wody). Nowa koncepcja zasobnika lodowego może dodatkowo wykorzystać do tego celu promieniowanie słoneczne. Posiadają funkcje „active cooling“ i „natural cooling“, dzięki którym w gorące dni mogą chłodzić pomieszczenia. W urządzeniu zastosowano sprężarkę, która działa cicho, jest długotrwała w działaniu, wymaga niewielkiej konserwacji w trakcie używania. Istnieje możliwość dostosowania pomp Viessmann do różnego rodzaju budynków i warunków, dzięki czemu są one montowane w nowych i modernizowanych budynkach. Współpracują z instalacjami solarnymi, ogrzewaniem olejowym i gazowym.

Pompa ciepła Buderus

Proponowane przez producenta pompy ciepła to pompy typu powietrze – woda, glikol – woda z wbudowanym zasobnikiem cwu, do podgrzewania cwu. Pompy są estetycznie wykonane, klient może wybrać kolor. Dodatkowe atuty pompy dla klienta to łatwa obsługa, zdalne sterowanie, duża efektywność i niskie koszty eksploatacji oraz cicha praca. W komplecie znajdują się wszystkie potrzebne urządzenia i części do zamontowania systemu. Kompaktowa budowa i wysokiej jakości materiały gwarantują dobrą jakość pracy i trwałość używania. Mogą współpracować z innymi systemami ogrzewania oraz ogrzewać różne obiekty na terenie posiadłości, np. pompa ciepła glikol – woda może być wykorzystywana do podgrzewania basenu. Dostępne są także pompy typu Split.

Zobacz również: montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego, projekt ogrzewania podłogowego.