Styropian do ogrzewania podłogowego

Czym są płyty EPS w systemach ogrzewania płaszczyznowego?

Płyta EPS to nic innego jak wszystkim znany styropian, jednak odpowiednio wyprofilowany / wyfrezowany przez producenta, by jak najbardziej pomagał ekipom monterskim w instalacji ogrzewania podłogowego. Jest to element nośny dla rur grzewczych w suchym systemie podłogówki. Oprócz utrzymywania rurociągu w stabilnej pozycji, styropian zapewnia również najodpowiedniejszą izolację termiczną, a także wygłuszenie całego systemu.

Dostępne warianty płyt EPS do ogrzewania podłogowego: 150, 200, 300 dystansu o różnych wymiarach. Udostępniamy podkłady pod ogrzewanie podłogowe w kilku konfiguracjach pozwalających na dobranie odpowiedniego dystansu między rurami, a także wgłębieniu dostosowanemu do ich średnicy. Prosimy o kontakt w celu zdobycia większej ilości parametrów technicznych dotyczących tego styropianu do ogrzewania podłogowego.

Inne prefabrykowane płyty do podłogówki w systemie suchym (bez wylewki):

  • Styropian do ogrzewania podłogowego
    Styropian do ogrzewania podłogowego

    płyty akustyczne;

  • płyty gipsowo-włókninowe;
  • płyty wiórowe;
  • płyty pokryte folią aluminiową;
  • inne płyty izolacyjne.

Powyższe materiały do ogrzewania podłogowego produkowane są ściśle według wysokich standardów technicznych, a także wymagań klientów. Dlatego też dostępne są w różnych wersjach – jako element prosty przewodzący rury grzewcze wzdłuż; czy też jako element prefabrykowany skrętnie, w którym rury grzewcze mogą zawracać.

Niemniej jednak, opisywane prefabrykowane płyty to element składny ogrzewania płaszczyznowego (nie tylko podłogówki, ale i ogrzewania ściennego), który swobodnie może zastąpić typowy styropian, a nawet przewyższyć go w skuteczności działania izotermicznego, wygłuszającego itp.

Wybierz swój podkład pod ogrzewanie podłogowe

Jeśli nie jesteś pewien, jak wybrać spośród bogatej oferty dostępnej na rynku, zgłoś się do nas. Z pewnością doradzimy i pomożemy wybrać Ci najlepsze rozwiązanie. Polecimy odpowiedni podkład pod podłogówkę w wybranym systemie. Zapewniamy również wsparcie techniczne na dalszych etapach, a także dostarczanie wszelkich materiałów do układania ogrzewania podłogowego. Koniecznie skontaktuj się też z nami, jeśli chcesz zdobyć darmowa wycenę ogrzewania.


Polecamy również lekturę pozostałych wpisów publikowanych na łamach naszej strony, wśród których wymienić można na przykład ten dotyczący ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie, a także ten o inteligentnym sterowaniu domem.