Wycena ogrzewania podłogowego Radom

Stale rosnąca popularność podłogówki w dużym stopniu uzależniona jest od możliwości osiągnięcia znacznych oszczędności finansowych w wyniku eksploatacji podłogówki. Bardzo często podnosi się fakt, iż podłogówka pracuje na niskich temperaturach czynnika krążącego, a więc w większości przypadków wody i to wpływa na możliwości zrobienia sporych oszczędności na zakupie paliwa. Pomijając już fakt, iż rzeczywiste oszczędności robimy w momencie gdy podłogówka współpracuje z kotłem na drewno lub węgiel, które stanowią najtańsze surowce do zasilania systemów grzewczych w domach mieszkalnych, to jednak podłogówka bardzo często współpracuje z drogimi kotłami gazowymi. Zarówno sama instalacja, jak i jej eksploatacja znacznie zwiększają wtedy swoje koszty.

Zasadniczo jednak jeśli porównujemy tradycyjny system grzewczy zasilany gazem i system ogrzewania podłogowego na gaz, zarówno koszt podłogówki jak i jej eksploatacji jest mniejszy. Jednocześnie system tradycyjny współpracujący z kotłem na drewno będzie tańszy od ogrzewania podłogowego.

Od czego zależy cena ogrzewania podłogowego?

wycena ogrzewania podłogowego Radom
wycena ogrzewania podłogowego Radom

Cena ogrzewania podłogowego, jego zakup i montaż będzie zależna przede wszystkim od rodzaju wybranego systemu grzewczego, kotła, powierzchni jaka ma zajmować oraz rodzaju wykorzystanych materiałów. Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie ile kosztuje ogrzewanie podłogowe. Jeśli wybierzemy ogrzewanie wodne, będzie ono tańsze w zakupie od elektrycznego, ale droższe i odrobinę bardziej wymagające w montażu. Równocześnie jednak ogrzewanie podłogowe wodne zapewnia dużo niższe koszty eksploatacji niż system mat grzewczych, opartych o energię elektryczną, która jest jednym z najdroższych źródeł pozyskania energii.

Wycena ogrzewania podłogowego Radom

Przed decyzją o wyborze konkretnego systemu grzewczego warto jest zorientować się w cenach i możliwościach. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci, specjalnie dla Ciebie przygotują darmową, niezobowiązującą wycenę systemu ogrzewania podłogowego. Nie zwlekaj!