Ile kosztuje m2 ogrzewania podłogowego?

Podłogówka sucha i mokra

W dzisiejszych czasach koszty ogrzewania naszych domów rosną. Coraz częściej zadawanym w sieci internetowej na przeróżnych forach pytaniem jest cena ogrzewania podłogowego. Cena ogrzewania podłogowego w systemie mokrym jest uzależniona od powierzchni jaką zamierzamy ogrzać oraz kubatury samego domu. Wiąże się to ponadto z wybranym systemem, sposobem ogrzewania poprzez podłogówkę. W gamie oferty najlepszych producentów istnieje minimum kilka podstawowych rodzajów rozwiązań grzewczych. O najlepsze zapytajmy bezpośrednio specjalistę z wybranej firmy. 

Ile kosztuje m2 ogrzewania podłogowego?
Ile kosztuje m2 ogrzewania podłogowego?

Niejednokrotnie jest to jednak rozwiązanie najlepsze dla domów typu szeregówka czy bliźniak, gdzie tak naprawdę przytulone do siebie budynki w mniejszym stopniu tracą ciepło – sąsiedztwo drugiego budynku a także mniejsza (również z tego powodu) liczba okien sprawiają, że cena ogrzewania podłogowego w systemie suchym w przypadku takich domów może być nie do przyjęcia. Mowa tu oczywiście o kosztach za ostateczne użytkowanie podłogówki.

Cena za wykonanie ogrzewania podłogowego w takim systemie jest uzależniona od częstotliwości zmian, jakie będziemy stosować, ale jednocześnie dużo bardziej system suchy sprawdza się w domach jednorodzinnych i zazwyczaj i niejednokrotnie większej powierzchni niż szeregowce. To wszystko sprawia, że odpowiedź na pytanie ile kosztuje m² ogrzewania podłogowego nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy to od rodzaju budynku, rodzaju i poziomy zaawansowania technologicznego wykorzystywanej do celów ogrzewania technologii a także od sposobu obchodzenia się z samą instalacją. Może dojść do sytuacji, że będziemy przepłacać za ogrzewanie wody w rurach ogrzewania podłogowego, a tak naprawdę rozmieścimy instalację pod meblami i ciepło nie będzie efektywnie rozprowadzane.

Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe – na tę zagadkę mogą najlepiej odpowiedzieć osoby które już korzystają z takiego rozwiązania. Koszt ogrzewania podłogowego 100 m² oscyluje w bliźniakach i szeregowcach w przedziale od 300 do 600 złotych, oczywiście w zależności od regionu, rodzaju osiedla, wykorzystanej technologii oraz sposobu użytkowania i dbania o efektywność grzewczą naszego budynku.

Koszty ogrzewania podłogowego za metr kwadratowy zależą w takim samym stopniu od nas, jak od technologii. Dodatkowo dochodzą przecież niemałe koszty wykonania ogrzewania podłogowego, które jednak często są oferowane przez deweloperów w cenie budowanego domu (zamiast wstawianych grzejników). Dzięki temu z jednej strony oszczędzamy środki na rozprowadzenie takiej instalacji (koszty robocizny są jednak dużo wyższe niż przy grzejnikach), a z drugiej strony mamy o wiele bardziej ustawne z punktu widzenia mebli i wyposażenia pokoje w naszym stumetrowym domku.

Cena ogrzewania podłogowego

Z naszej strony możemy zaoferować podłogówkę w przeliczeniu już w cenie tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego. Za system mokry przyjdzie zapłacić około 100-120 zł netto / m², natomiast za system suchy – około 150-200 zł netto / m². Ponadto, oferujemy darmową wycenę podłogówki (indywidualną kalkulację kosztów), po którą możesz zgłosić się za pomocą formularza na stronie.

Sprawdź też inne tematy poruszane na blogu: folia do ogrzewania podłogowego, styropian do podłogówki, inteligentne sterowanie domem.