Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Magazyn energii Radom

Wzrastająca popularność instalacji fotowoltaicznych znaczy, iż jeszcze więcej Polaków przekonuje się do korzystania z Odnawialnych Źródeł Energii. Chociaż mają one dużo korzyści, użytkownicy wciąż muszą liczyć się z wpływem światła i wymogów pogodowych na skuteczność systemu. W grę wchodzi również prowizja, jaką pobiera operator sieci energetycznej za każdym razem, gdy odbieramy nadwyżkę energii przeznaczoną do sieci. Rozwiązaniem tychże trudności mogą wykazać się magazyny energii. Czym jest oraz jak funkcjonuje magazyn energii dla domu?

Jak funkcjonuje magazyn energii?

magazyn energiiMagazyn energii z fotowoltaiki to narzędzie do przechowywania prądu. Uzyskana poprzez instalację fotowoltaiczną energia elektryczna przechowywana jest w akumulatorze (rzadziej w baterii) oraz wykorzystywana w sposób elektrochemiczny. Na rynku dostępnych jest mnóstwo typów akumulatorów, pośród jakich ciągle niezwykle znane są kwasowo-ołowiane. Te klasyczne akumulatory są dość tanie, pewne oraz niezawodne. Natomiast nie należy ich za często rozładowywać, ponieważ tracą własne wartości przechowywania prądu. Teraz najdoskonalszą formą magazynowania prądu dla prosumentów są akumulatory litowo-jonowe, wykorzystywane w telefonach komórkowych oraz pojazdach elektrycznych.

Magazynowanie energii dla Przedsiębiorstw

Magazynowanie energii elektrycznej jest zwłaszcza ważne dla przedsiębiorstw mających instalacje fotowoltaiczne ponad 50 kWp. Zgodnie z dzisiejszym prawem nie mogą one działać na zasadach Prosumenta. Takie przedsiębiorstwa sprzedają więc nadwyżki uzyskanej energii do sieci po wartościach znacznie mniejszych od opłat jej zakupu. Zakłady przemysłowe działające w systemie skomputeryzowanego mechanizmu przemysłowego, borykają się z częstymi zaburzeniami sieci elektroenergetycznej, wywołanymi m.in. usterkami czy zjawiskami atmosferycznymi.