Montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego

Inwestorzy chętnie korzystają z nowych, innowacyjnych technologii, pomagających usprawnić funkcjonowanie budynku bądź podwyższyć komfort jego użytkowania. Z tego też powodu rozwiązaniem, które zaczyna być coraz chętniej rozważane jest montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego.

Zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego

montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego
montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego

Elektryczne ogrzewanie podłogowe daje użytkownikom wszechstronne korzyści, od zwiększenia komfortu cieplnego w budynku, aż po możliwość zredukowania do minimum konieczności obsługi systemu grzewczego. Ponadto montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego redukuje miejsce przeznaczane na całą instalację grzewczą, która przy ogrzewaniu całego domu elektrycznie, niweluje konieczność posiadania kotłowni. Co więcej energia elektryczna jest przyjazna dla środowiska, co sprawia, iż budynek tak opalany jest w pełni ekologiczny.

Maty elektryczne montowane pod płytki jak również elektryczne ogrzewanie podłogowe pod panele, pozwalają na szybki, i w miarę nieskomplikowany montaż. Nie wymagają one również dużych ilości materiałów izolacyjnych oraz grubych wylewek. To z kolei pozwala ograniczyć konieczną grubość podłoża, umożliwiając montaż tego typu ogrzewania w starszego typu budynkach oraz w trakcie remontów. Na tą ostatnią możliwość ma wpływ także fakt, iż maty lub folie grzewcze można kłaść na starych wylewkach lub podłogach. Kolejną zaletą jest prosty schemat podłączenia maty grzewczej, co sprawia, iż montaż instalacji opartej o maty grzewcze jest możliwy przez zwykłego glazurnika.

Ciekawym rozwiązaniem, i równie łatwym w montażu, co maty grzewcze, są płyty montażowe do układania kabla grzewczego. Pozwalają znacznie skrócić czas montażu oraz znacznie go uprościć, niwelują jednocześnie konieczność stosowania długo schnących wylewek.

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe z grzejnika, ile kosztuje m2 ogrzewania podłogowego.