Projekt ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe wymaga stworzenia profesjonalnego projektu, by odczuwalny komfort cieplny był zgodny z potrzebami domowników. Projekt ogrzewania podłogowego warto powierzyć specjalistom, którzy stworzą go po konsultacji z domownikami i dokładnym przeanalizowaniu planu budynku i elementów jego wyposażenia.

Projekt wykonawczy podłogówki wykonują firmy zajmujące się wykonywaniem tego typu usług. Darmowa wycena ogrzewania podłogowego to często polecana usługa przez firmy, dla których projektowanie podłogówki stanowi codzienność.

projekt ogrzewania podłogowego
projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego

W projekcie powinno znaleźć się m. in.: rzut budynku z rozkładem pętli ogrzewania, parametry montażu, zestawienia grzejników, izolacji, rur, zaworów.

Projekt instalacji ogrzewania podłogowego zawiera zatem dokładny opis całego systemu i kosztów oraz rysunki techniczne. Może obejmować tylko wybrane pomieszczenia, jeśli system ma być zamontowany jedynie w niektórych z nich, np. w łazience.

Najczęściej projekty ogrzewania podłogowego wykonuje się komputerowo. Służą temu specjalne programy różnego typu, np. tabelaryczne, które pomagają wyliczyć koszty, lub graficzne umożliwiające wykonanie rysunków pomieszczeń i instalacji.

Projekt ogrzewania podłogowego wodnego pozwala na maksymalne dopasowanie systemu ogrzewania do potrzeb klienta. Uwzględnia szczegółowe kalkulacje i jest dokładną mapą rozkładu rur, co pozwala na osiąganie oszczędności i umożliwia samodzielne położenie instalacji.

Szczegóły mają znaczenie

Dobry projekt uwzględnia wszystkie szczegóły, np. układ stref brzegowych, w których najwięcej ciepła „ucieka”, czy weryfikacje wykończenia podłóg. Projekt powinien też zawierać spis potrzebnych materiałów, a te powinny być jak najlepszej jakości i odpowiednio dobrane do pomieszczeń i wymagań klienta. Projekt zawsze jest konsultowany z użytkownikami i nie może powstać bez ich akceptacji.

Jeśli jesteś zainteresowany projektem ogrzewania podłogowego i instalacją podłogówki to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową wycenę i profesjonalne doradztwo!

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe z grzejnika, montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego.