Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Termomodernizacja domu

Termomodernizacja domu to termin ostatnio bardzo popularny i często pojawiający się zarówno w mediach, jak i w prasie specjalistycznej, poświęconej zagadnieniom budowlanym. Niezwykła popularność wiąże się z chęciami, dużej grupy inwestorów do tworzenia domów energooszczędnych i jednocześnie przyjaznych dla środowiska. Na tle nowoczesnych budynków w pełni ekologicznych i pozwalających na znaczne oszczędności w opłatach grzewczych, stare budownictwo wypada bardzo słabo. Stąd też coraz powszechniejsza chęć do przeprowadzania termomodernizacji domów.

Termomodernizacja domu – cele

Obecne na rynku technologie pozwalają tworzyć tanie w codziennej eksploatacji, komfortowe dla użytkowników i przyjazne dla środowiska instalacje. Priorytetem jednak nadal pozostaje maksymalne obniżenie ogólnej, zużywanej energii, a przez to zwiększonych kosztów.

Generalną przyczyną wysokich kosztów użytkowania systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych jest strata ciepła wywoływana przez niewłaściwą izolację ścian zewnętrznych, okien oraz dachu, jak również przez niewydajny system ogrzewania. Świetnym sposobem, polecanym przez wielu profesjonalistów jest termomodernizacja budynku.

Jak przeprowadzić termomodernizację domu?

termomodernizacja domu radom
termomodernizacja domu radom

Termomodernizacja budynku sprowadza się do kilku głównych kroków, które zapewnią minimalizację strat cieplnych. Pierwszym z etapów jest wykonanie dodatkowego ocieplenia ścian, kolejnym wymiana okien oraz ocieplenie dachu i wszystkich stropodachów, stropów nad piwnicami, a także podłóg. Dodanie warstwy materiału o podniesionych walorach izolacyjnych, doprowadzi do zmniejszenia ucieczki ciepła, na całej, ocieplonej powierzchni. Co więcej, podwyższenie temperatury na wewnętrznych ścianach czy podłogach zmniejsza możliwości skraplania się pary wodnej i w efekcie tworzenia się pleśni i grzybów. Końcowym etapem jest wymiana systemu ogrzewania, na ogrzewanie nowoczesne i nastawione na korzystanie ze źródeł odnawialnych w domu.

Tylko właściwie izolowany oraz ogrzewany sprawną i wydajną instalacją grzewczą budynek może stwarzać warunki odpowiedniego komfortu cieplnego dla mieszkańców przy równoczesnym zapewnieniu stałych, dużo niższych kosztów eksploatacyjnych i dbałości o stan środowiska, a przede wszystkim zmniejszenia ilości emisji zanieczyszczeń do atmosfery, w tym gazów cieplarnianych.

Instalacja ogrzewania podłogowego jako element termomodernizacji domu

Jednym z najistotniejszych elementów energooszczędnego domu jest odpowiedni system ogrzewania. Do najoszczędniejszych w eksploatacji należy ogrzewanie podłogowe. Jeśli interesuje Cię jego instalacja, to skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę systemu! Zachęcamy również do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu – ile kosztuje m2 ogrzewania podłogowego, montaż podłogówki.